Image 


1. Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą brać udział przedszkola, oddziały i punkty przedszkolne, kluby malucha z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz zerówki z całej Polski. Każde przedszkole może posiadać tylko jedno aktywne konto. Dopuszczalne jest rejestrowanie kilku oddziałów tego samego przedszkola, tylko jeśli są to oddziały posiadające odrębną siedzibę.

2. Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Aby wziąć udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla Przedszkoli, wystarczy do dnia 21 listopada 2014 r.:

1) wypełnić Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:
www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2014/rejestracja-uczestnik.html

oraz

2) zgłosić do Konkursu zdjęcie pracy wykonanej zgodnie z Zasadami i Regulaminem Konkursu wraz z opisem przedstawiającym ideę pracy, technikę wykonania oraz główne odpady wykorzystane do jej stworzenia.

3. Jak przygotować pracę plastyczną?

Każde przedszkole może zgłosić do konkursu maksymalnie jedną pracę.

Prace plastyczne:

- powinny być wykonane samodzielnie przez dziecko lub grupę dzieci uczęszczających do placówki zgłaszającej pracę

- powinny nawiązywać do tematu przewodniego konkursu "Zwierzakolubni", czyli albo w prosty sposób propagować ideę troski o zwierzęta oraz środowisko, albo wyrażać miłość do zwierzaków np. w formie wizerunku ulubionego zwierzaka, albo mieć postać rzeczy użytecznej dla zwierząt - jesteśmy otwarci na Wasze interpretacje bycia "Zwierzakolubnym"

- w przeważającej części powinny być wykonane z rozmaitych czystych odpadów aby promować ideę ich wykorzystywania na nowo w pomysłowy sposób

- mogą być wykonane przy użyciu dowolnej techniki

- mogą być przestrzenne lub płaskie, a ich rozmiar jest całkowicie dowolny (należy pamiętać, że do Konkursu zgłasza się wyłącznie zdjęcie przedstawiające pracę, a nie samo dzieło, dzięki temu praca może być dużych rozmiarów)

- na zdjęciach prac nie powinny znajdować się dzieci (jeśli to jednak konieczne, prosimy o przesłanie zgody rodziców na upublicznienie wizerunku dziecka na adres konkurs@buliba.pl)

4. W jaki sposób zgłosić pracę do Konkursu? 

Zdjęcie pracy konkursowej można przesyłać poprzez aplikację dostępną po zalogowaniu na stronie konkursowej w profilu przedszkola:
www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2014/profil-uczestnik.html

Jest to bardzo prosty i szybki sposób na dodanie pracy. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz TUTAJ.

Do konkursu przyjmowane są wyłącznie zdjęcia lub skany prac, a nie same prace! Bardzo prosimy nie nadsyłać prac pocztą.

Jeśli nie poradzisz sobie z dodaniem zdjęcia poprzez aplikację, prześlij ją e-mailem na adres konkurs@buliba.pl wpisując w temacie "Konkurs" oraz podając w treści maila: tytuł pracy, listę śmieci użytych do wykonania pracy, krótki opis idei, która przyświecała twórcom podczas wykonania pracy.

Tytuł powinien zawierać maksymalnie 43 znaki, lista śmieci 110 znaków, zaś idea pracy 360 znaków. Prosimy pamiętać, że spacja oraz znaki interpunkcyjne również są znakami.

Zdjęcie lub skan pracy powinien być w formacie .jpg lub .png i ważyć nie więcej niż 400 kB. Proporcje grafiki powinny odpowiadać proporcjom 3:4 lub 4:3. Wymiary grafiki nie powinny być mniejsze niż 800x600 px lub 600x800 px. 

5. Harmonogram Konkursu

20.10.2014r. - rozpoczęcie Konkursu oraz początek przyjmowania prac konkursowych
21.11.2014r. - zakończenie przyjmowania prac konkursowych
27.11.2014r. - opublikowanie zgłoszonych prac na stronach konkursowych Buliba.pl oraz rozpoczęcie głosowania internautów na zgłoszone prace
1.12.2014r. - zakończenie głosowania internautów na zgłoszone prace
3.12.2014r. - rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników

Uczestnictwo w konkursie poprzez zgłoszenie pracy konkursowej jest jednoznaczne z akceptacją Zasad i Regulaminu Konkursu.

Pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres e-mail konkurs@buliba.pl lub przesyłać poprzez formularz kontaktowy na stronie Buliba.pl


Zobacz sam!