Matematyczny parking
Matematyczny parking

Matematyczny parking to ćwiczenie pomocne w nauce liczenia od 1 do 10. Na dwóch kartach pracy umieściliśmy auta oraz miejsca parkingowe. Kirowcy aut mają na kaskach cyfry od 1 do 10, a miejsca parkingowe oznaczone są różną liczbą kropek. Zadaniem dziecka jest policzenie kropek na miejscu parkingowym i "zaparkowanie" na nim auta, którego kierowca ma kask z cyfrą odpowiadającą liczbie kropek na danym miejscu. Ćwiczenie może stanowić dobry punkt wyjścia do zabawy prawdziwymi autkami. Najlejcie na resoraki ich numery i parkujcie na kartce z oznaczonymi kropkami miejscami parkingowymi.

Drukuj

Matematyczny parking

Ćwiczenia dla dzieci. Matematyczny parking.

Dzieci, szczególnie chłopcy, wprost uwiebiają zabawę autami. To ćwiczenie wymaga od nich spostrzegawczości i logicznego myślenia, a także pomaga w nauce liczenia od 1 do 10.
Zadaniem dziecka jest policzenie kropek na miejscu parkingowym i "zaparkowanie" na nim auta, którego kierowca ma kask z odpowienią cyfrą. Zabawa to najlepszy sposób na nauczenie dzieci liczenia. Ćwiczenie może być też inspiracją do zabawy prawdziwymi resorakami z naklejoną cyfrą.

nauka liczenia, ćwiczenia dla dzieci, materiały do druku, karta pracy
Reklama
Lubisz nas?
Lubisz nas?
Polecamy używanie strony w układzie landscape.